GPS sledování vozidel – vyšší zabezpečení, nižší náklady

Sledování vozidel pomocí systému GPS je stále oblíbenějším způsobem zabezpečení soukromých i firemních vozů proti krádeži. Mimo bezpečností funkce dnes však také pomáhá snižovat náklady na provoz automobilů.

Jak funguje GPS sledování vozidel?Jak funguje GPS sledování vozidel?

Do sledovaných vozů se nainstaluje malý modul, který sleduje polohu vozidla pomocí satelitního systému GPS – stejně jako běžná navigace v automobilu. Přesnost zaměření je v běžných podmínkách v řádu jednotek metrů, což zcela dostačuje. Data o poloze vozu se průběžně odesílají na speciální server přes běžnou síť mobilních telefonů. Vy tak můžete v reálném čase sledovat na mapě přesnou polohu vašeho vozu.

GPS sledování  vozidel pro domácnostiGPS sledování vozidel pro domácnosti

Pro mnoho rodin je automobil nezbytnou součástí života. Slouží k dopravě do práce, k lékaři, na nákupy nebo odvozu dětí do školy. Jeho krádež by tak pro ně znamenala velmi nepříjemnou životní situaci. Sledování vozů systémem GPS sice nedokáže (stejně jako žádný jiný způsob zabezpečení) zabránit krádeži vozu, ale zato může velmi dobře přispět k jeho nalezení.

Protože je modul GPS sledování vozidel propojen s vibračním alarmem (senzor zaznamenávající otřesy), dokáže Vás upozornit na jakoukoliv manipulaci s vozidlem – ať už se jedná odtah nebo krádež automobilu. A pokud by už bylo pozdě, lze pomocí GPS sledování vašeho vozu dálkově vypnout motor. Poté už stačí k autu poslat policejní hlídku.


GPS sledování vozidel pro domácnosti

Zatímco v případě domácností slouží GPS sledování vozidel hlavně jako ochrana před krádežemi, firmy často využívají k monitoringu vozového parku. Údaje GPS modelů lze využít k sledování tras všech firemních automobilů a odhalit tak například řidiče, kteří svůj vůz zneužívají pro soukromé účely. Pomocí našeho speciálního softwaru zjistíte také spotřebu pohonných hmot vozů, čímž předejdete jinak těžko zjistitelným krádežím benzínu nebo nafty.

GPS sledování vozů poslouží také jako náhrada zastaralých knih jízd. Ušetříte tak čas svůj i svých zaměstnanců. Data z naší elektronické knihy jízd vyhovují požadavkům finančních úřadů v ČR.

GPS sledování  vozidel pro nižší pojistnéGPS sledování vozidel pro nižší pojistné

A na závěr ještě jedná velké výhoda GPS sledování vozidel pro firmy i fyzické osoby: značná úspora na pojištění vozu proti krádeži. Drtivá většina tuzemských pojišťoven poskytuje výraznou slevu na havarijní pojištění – až 20%! To je úspora minimálně v řádu tisíců korun ročně.

Podrobnosti o systému GPS sledování vozů na našem webu: gps-sledovani-vozidel.cz.