Systém Lokace.eu s SOS tlačítkem pro větší bezpečí motoristů

Na konci minulého roku bylo dokončeno testování evropského systému eCall, který má automaticky pomáhat řidičům při autonehodách. V budoucích letech by měl být systém eCall instalován ve všech nových automobilech. Náš systém Lokace.eu nabízí obdobné funkce již nyní a může být nainstalován i do starších vozů.

Co je to eCall?Co je to eCall?

Systém eCall

Systém eCall je projekt Evropské komise, který má přispět ke snížení počtu úmrtí při dopravních nehodách. Ke zraněným motoristům se po nehodách v mnoha případech nedostanou záchranné složky včas, ať už je to způsobeno absencí svědků nehod nebo jejich nečinností. A právě tomu má eCall předejít.

V případě vážnější kolize automobilu, kterou obvykle doprovází vystřelení airbagů, se aktivuje jednotka eCallu umístěná ve voze (je ale možná i ruční aktivace SOS tlačítkem). Jednotka zaměří polohu vozidla pomocí GPS a předá ji prostřednictvím mobilních sítí do centrály tísňové linky 112, která funguje po celé Evropě. Její operátor ihned vyšle na místo záchrannou službu, hasiče a případně policii. Systémem eCall by měly být povinně vybavené všechny nové vozy od roku 2015.

Alternativu eCallu s SOS tlačítkem můžete mít už dnesAlternativu eCallu s SOS tlačítkem můžete mít už dnes

Pokud chcete přispět k bezpečnosti posádky Vašeho vozu už nyní, nabízíme Vám dobrou alternativu systému eCall. Naše řešení Lokace.eu je vhodné pro všechny typy vozů, nejen pro osobní automobily, ale i pro dodávky, nákladní vozy kamiony nebo autobusy. Vzhledem k velmi příznivým nákladům na montáž a i provoz GPS systému Lokace.eu s SOS tlačítkem, se jeho použití vyplatí i ve starších vozech.

Co nabízí GPS řešení Lokace.eu?Co nabízí GPS řešení Lokace.eu?

Podobně jako u eCallu se i v případě systému Lokace.eu do automobilu nainstaluje GPS modul (tzv. GPS tracker), který dokáže přesně určit polohu automobilu. Zaměřené souřadnice modul neustále předává prostřednictvím sítí mobilních operátorů našemu serveru. Polohu vozu nebo celého vozového parku pak můžete sledovat pomocí mobilní aplikace pro tablety a smartphony nebo přes webové rozhraní v běžném prohlížeči. Tyto údaje využíváme pro další funkce jako je vedení elektronických knih jízd, sledování trasy nákladu, zabezpečení vozidla proti krádeži. Více o těchto funkcích najdete například zde.

Naše GPS trackery mají stejně jako eCall SOS tlačítko, kterým si můžete rychle přivolat pomoc nejen v případě nehody, ale také při poruše vozu, zdravotních potížích, pokusu o přepadení atd. Budete proto mít jistotu, že se posádka Vašeho automobilu dovolá pomoci včas a její životy nebudou ohroženy.